Kitap İsteme

kitap isteme yeni

Ziyaretçi Sayımız

10 Temmuz 2020'den İtibaren;

visitor counter

Son Çıkanlar

soncikanlar soln

 

 

4Şiir Gülşeninin Bülbülü

Çağımızın insanı sıkıntılarla boğuşmaktan yorgun... Herkes şehirde yaşamayı istiyor ama ilk fırsatta apartman ormanından tabii ormana sığınıyor. Ağaçların, çiçeklerin, kuşların arasında yürek kanatlanıyor; üzerindeki tozdan, pastan kurtuluyor.

 PDF

   koseyazilariBir Kitap Bir Dünya

Ülkemizde yüzlerce kitapçı var. Hepsi de güzel hizmetlerde bulunuyordur ama Hüseyin Uslu Bey, farklı şeyler yapmayı düşünmüş. Daha bir yıllık kitapçı olmasına rağmen büyük bir organizeye girişmiş, yani kitap sevdasıyla elini taşın altına koymuş.

 PDF

 

koseyazilari2Fransa Notları

Evreux Kültür ve Spor Derneği Başkanı Gazi Çakmak Bey'in davetiyle 25/28 Eylül 2014 tarihleri arasında Fransa'yı ziyaret ettim. Gurbetçi kardeşlerimizle Evru ve Ruan şehirlerinde üç programda beraber olduk. Kardeşlerimize karşı bir nebze de olsa gönül borcumuzu ödemenin mutluluğunu yaşadım. Sebep olanlardan Allah razı olsun

 PDF

 

babamin oyuncaklariBabamın Oyuncakları 

Annelerimizden ve onlarla ilgili şiir yazanlardan Allah razı olsun. Ne zaman bir anne şiiri okusam bir baba olarak, "Hani bizim şiirler?" derim içimden. Annelerin üç hakkı varsa babaların bir hakkı yok mu dostlar? Değerli şair Yusuf Dursun'un "Babamın Oyuncakları" kitabını okuyunca, "Allah razı olsun!" demekten kendimi alamadım.

 PDF

 

mebCizre'de Şiir ve Kitap Rüzgarı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün "Yazarlar Okullarda" projesi çocuklarımızın kitapla buluşması yönünde büyük bir adım oldu. Yazarlar, ne zaman bir araya gelse: "Bu proje bütün Türkiye'ye yayılsa ne kadar güzel olur!" düşüncesini dile getirdiler. Bu dileğin gerçekleşmesi mümkün müydü?

 PDF

 

kitap severKitaplarında Kaderi Vardır

Geçtiğimiz günlerde Nar Yayınlarının düzenlediği "Danışma ve Tanışma" programında yazar arkadaşlarla beraber olduk. Hâl hatır sorup hasret giderdik dostlarımızla. Tabii olarak söz dönüp dolaşıp yazarlık ve yayıncılık noktasına geldi.

 PDF

 

osmaniyeOsmaniye'ye Dönüşü Sevmek...

Yahya Kemal: ''Ankara'nın nesi güzel?''diye soranlara "İstanbul'a dönmesi...'' diye cevap vermiş. Niçin,diye soracak olanlara da şöyle cevap verirdi herhalde. 

 PDF

 

canak kÇanakkale İçinde Aynalı Çarşı

Çanakkale Zaferi, milletimiz için tarihi bir dönüm noktası. Millet veya fert olarak alacağımız çok ders var. Çanakkale Zaferi'nin şahsî ve fikrî hayatımda da ayrı bir yeri var.

 PDF

 

incir agaciTarihe İncir Ağacı Dikmek

İncir ağacıyla ilgili bir yorum yapmayacağım ama meyvesini çok severim doğrusu. Fakat "Ocağına incir ağacı dikmek" deyimine takılıyorum bu sıralar. Niye derseniz ?

 PDF