Get Adobe Flash player
Ana Sayfa Medyada Yazarımız

Medyada Şairimiz

Kütahya'da 'Yazarlar Okulda' projesi

milliyet

Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğü "Yazarlar Okulda" isimli proje ile öğrencileri yazma konusunda teşvik ediyor.

devam

İhlas Koleji Öğretmeni Anadolu Yollarında
turkiye_gazetesi

Çeşitli illerde okuyucuları ile buluşan Bestami Yazgan, hem Anadolu'ya, hem de çocuk kalbine yaptığı yolculuğa yeni kitabında yer verecek.

 
devam

Bestami Yazgan'dan Üç Kitap
medya2

Günümüzde milli değerlere duyarlı, tarihinin, geleneklerinin, memleketinin ve insanının güzelliklerini, kıvancını, tasasını yürekten yaşayan ve bunu mısralarında yansıtan şairlerinden olan Bestami Yazgan'ın üç şiir kitabını birlikte okuyorum.

 
devam

28/09/2013 Bestami Yazgan Soruşturması
guneysu_bestami_yazgan

Güneysu kültür, sanat, edebiyat dergisinin 106. sayısında "Bestami Yazgan'ın Şair ve Yazarlığı" konulu soruşturmaya yer verildi.Ayrıca bazı yazar ve ilim adamları yazılarıyla katkıda bulundu.

 
devam

23/08/2013 Takdirler Bestami Yazgan İçin...Çocukların Yüreğine İnen Şair
bestamiyazgan

1991 yılıydı sanırım, bir davet almıştım. Davette hatırladığım kadarıyla şöyle ifadeler vardı; "şiir şöleni düzenliyoruz düzenleyeceğimiz şölende dereceye giren şiirler Güneysu dergimizde yayınlanacaktır. Gönderdiğimiz şiirlere uygun desenler çizmenizi ve şiir şölenimize katılmanızı rica ederiz."

 

devam

21/07/2013 Hoşgeldin Aramıza Karagöz
zaman


'Hacivat ile Karagöz bugün yaşasaydı başlarına ne gelirdi?' sorusuna cevap arayan Bestami Yazgan, iki kafadarı perdeden çıkarıp günlük hayatın içerisine soktu. İkiliyi evlendirip çoluk çocuğa kavuşturdu, değerler eğitimine dair hikayelerin parçası yaptı.
                                                                                                                                      Ayhan HÜLAGÜ'nün Kaleminden... 

devam

11/04/2013 Kimselere Duyurmadan Sevenlere Selam Olsun
medyadansairimiz

Bestami Hocamızla irtibata geçtiğimiz andan itibaren,içimde hem bir heyecan, hem de fazlasıyla korku vardı.Böylesine değerli bir insana mahçup olmaktan korkuyordum.Çünkü...

devam

 
31/03/2013 Bir Masal Adamıdır Bestami Yazgan 
medya2

Doğduğu toprakların bereketi mizacının mütemmim cüzüdür. Sadece bereketi değil, sıcaklığı, velutluğu, o geleni geçeni, konanı göçeni nimetinden mahrum etmeyen cömertliği de...

 
devam

23/01/2013 Sustuğumuz Dost İçindir
haberkultur

Mahmut Bıyıklı Milat Gazetesi’ndeki ‘İyi Günler’ köşesinde ‘Yüreği Geniş Dost Bestami Yazgan’ı anlattı… 

devam


13/03/2013 Şair - Şiir - Şuur...
dunyabizim

Her şairin, yazarın yazdığı öyle mi? Tabi ki değil. İşte bunlardan birisi 'Şuur ehli' bir şair ve yazarımızdan, onun kitaplarından bahsedeceğim; Bestami Yazgan hocamdan. Hocam diyorum, çünkü kendisi aynı zamanda bir edebiyat öğretmeni. Yaklaşık on yıldır tanırım kendilerini. Hani derler ya 'cetvel gibi adam' diye.

 
devam

12/02/2013 Bestami Yazgan Pendik'te
pendikte

Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen "Pendik Okuyor" projesi çerçevesinde okur-yazar buluşmaları devam ediyor. Şubat ayının misafiri Bestami Yazgan olacak. Yazgan, kitap dostu öğrencilerle sohbet edip, onların yazarlıkla ilgili sorularını cevaplandıracak.

  
devam

08/02/2013 Bestami Yazgan'ın Üç Kitabı Üzerine
medya2

Çocuk edebiyatının önemli isimlerinden biri de hiç kuşkusuz Bestami Yazgan dır.Bestami ağabeyle 1997 de tanıştım.Güneysu şiir şölenlerinin birinde Osmaniye de konuğu oldum.O günden bugünedek çok güzel eserlere imza atıyor.

 
devam


 
01/01/2013 Ankara'da İki Güzel Gün
anahaberyorum

6.12.2012 Çarşamba günü saat 15.00'te Yusuf Dursun Bey'le İstanbul otogarında buluşuyoruz. Arabamız vaktinde hareket ediyor, hedef Ankara. Yolculuğumuzun hayırlı geçmesi için dua ettikten sonra sohbete başlıyoruz.

 
devam

10/12/2012 Teşekkür Ederim Bestami Yazgan !
dunyabizim

Son iş günü. Bütün bir haftanın yoğunluğu ve yorgunluğuyla "Akşam olsa da eve gitsem" dediğim anlar. Okulun büyük ve beyaz salonundayım. Bir balyoz kafamda bin tonluk bir betonu öğütmeye çalışıyor.

 
devam

Bestami Yazgan Üniversitede !
bestamiyazgan_kutuphn

Son yıllarda Çoçuk Edebiyatı alanında yazdığı eserlerle Türk kamuoyunun yakından tanıdığı ünlü şair Bestami Yazgan, yazı çalışmalarının yanı sıra çeşitli konferans ve söyleşi programları vesilesiyle Türkiye'yi dolaşmaya devam ediyor.Şiir çalışmalarına da aralıksız devam eden Yazgan 4 Aralık 2012 Salı günü saat 17.30'da 29 Mayıs Üniversitesi Bağlarbaşı Yerleşkesinde "Gönül Burcunda Şiir Sohbeti" konulu bir konuşma yapacak. Sohbetin sonunda ve kitaplarını imzalayarak gelen soruları cevaplandıracak.


devam

02/11/2012 Şiirlerinde Masal Tadı, Masallarında Şiir Lezzeti Olan Biri
medya2

Bestami Yazgan''ın "Masal Denizi" ve "Masal Salıncağı" kitapları, bu birlikteliğin yeni bir farkındalıkla yorumlandığı zaman nasıl sonuçlar vereceğini gösteren iki örnektir. Yazgan, şiirde masalı, masalda şiiri her seferinde yeniden keşfeden bir şair masalcı.

devam

15/08/2012 Güneysu'dan Hangi Şair ve Yazarlar Geçti ?
dunyabizim

Güneysu dergisinin ilk 24 sayısını takip edemedim. İdare yeri Osmaniye olan dergi, o zamanlar Adana'ya bağlı bir ilçe olan Osmaniye'de yayınlanan 28. sayısına kadar Akdeniz Matbaası'nda basılmıştı. Dergi daha sonra bilgisayarlı matbaacılık marifetiyle basılmaya başlandı ve takip edebildiğim 32. sayısına kadar böyle devam etti.

devam

24/07/2012 Bir Sözü İnsanlığa Bedel
sanatalemi

Seslendirdiği şiirlerle dinleyicilere güzel bir Ramazan akşamı yaşatan şair ve yazar Bestami Yazgan, "Bir şair veya yazarın, Peygamber Efendimizden bahsettiği eser güzelleşir. Şair de güzelleşir." dedi.

devam

23/07/2012 Sanat tüketim maddesi oldu
starsanat

Yaşadığımız dünyadaki değişim, insanları etkilemekte gecikmiyor. Sanatçılar da bu etkiden paylarına düşeni alıyorlar. Günümüzde sanat eserlerinin tüketim maddesi gibi algılandığını görüyoruz. Bir eser çıkıyor, bir dönem on binler satıyor ama daha sonra esamisi bile okunmuyor.

devam

30/05/2012 Osmaniye ve Bestami Yazgan
basakgazatesi

Bestami Yazgan'a bir ödül daha veriliyor. Bizim için gerçekten onur verici, başarıda ve hizmette takdir güzel şeydir. Osmaniye bunu yeteri kadar takdir edemese de. İLESAM 2011 ödülleri 31 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak törenle sahiplerine veriliyor. Çocuk Edebiyatı alanında Bestami Yazgan, Timaş yayınlarından çıkan. Masal Salıncağı isimli eseriyle ödüle layık görüldü. Aldığı onlarca ödülün yanında çocuk edebiyatı dalında aldığı bu üçüncü ödülüdür.

 
 
devam

30/05/2012 Bestami Yazgan'a Bir Ödül Daha
haberkultur Bursa Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Okulu öğrencileri, 2012 yılı Türkiye'nin en başarılı kişilerini belirledi. Çeşitli dallarda yapılan seçimde Şair Bestami Yazgan Türkiye'nin en başarılı şairi seçildi.   devam

20/03/2012 Hasbahçe Şöyleşileri, Çanakkale Zaferi İle Devam Etti
sehitlergunu_kagithane

Hasbahçe Söyleşileri Kağıthane Belediyesinin Kültürel Faaliyetleri çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor. Tanınmış şair, yazar ve fikir adamlarıyla vatandaşlarımızı buluşturan program, 29 Haziran 2012 tarihine kadar devam edecek.

devam

18/03/2012 Şiirimin Yunus'un sanılmasından mutlu oldum
zaman

Yunus Emre'nin şiirdeki tasarrufu bügün bile devam ediyor. Sesi yüzyılları kaplamıştı, onun gibi söyleyen, onun sesini yakalayan her şair 'o' sayılmış, her şiir onun defterine yazılmıştı. Ya bugün? Bugün de Yunus gibi söylese biri, şiir ona izafe edilir miydi? Edildi. Şair Bestami Yazgan'ın 'Gülü İncitme Gönül' şiiri tam da böyle bir kaderi yaşadı.

devam


Uçurtmanın Kuyruğunda Çocuk Olmak
cocuk_ansiklopedisi Dünyanın en güzel çiçek bahçesine girsek bir daha çıkmak ister miyiz? Olmaz ya, dünyanın bir köşesinde cenneti bulsak kendimizden geçer miyiz? Kendimizden geçeriz ama çocukluğumuzdan geçemeyiz bir türlü.Nedir, her bayramda “Ah eski bayramlar!” diye iç geçirmemiz. Nedir, bir annenin göğsüne koyar gibi başımızı hatıralara yaslamamız? devam


Yazarlar Okullarda Projesi
meb Yazarlar Okullarda Projesikapsamında yazar Bestami YAZGAN Türk İsveç Kardeşlik İÖO'nda İlçemiz de eğitim öğretim gören öğrencilerle 3. söyleyişisini gerçekleştirdi. devam


10/03/2012 80 Okula 80 Yazar
yenisafak Bağcılar İlçe Milli Eğitim Ar-Ge Birimi tarafından 80 okulda yürütülen "Her Okula Bir Yazar" etkinliğiyle erdemli kültürlü, değerlerine sahip çıkan, eğitimli genç kuşakların oluşumuna katkı hedefleniyor. devam


Mutlu Evler Çocuk Klübü'nde Söyleşi 
sancaktepe Kadın Koordinasyon Merkezi’nde 03 Mart Cumartesi günü gerçekleşen söyleşiye Sancaktepeli çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Bestami Yazgan tarafından verilen söyleşinin konusu “Kitaplarla Dost Olmak” oldu.   devam


25/02/2012 Şile Belediyesinden Eğitime Destek
medya2 Belediye yıl boyunca özellikle çocukların sosyo-kültürel gelişimini sağlamak amacıyla birçok tiyatro ve eğitim programı düzenliyor.Geçtiğimiz günlerde Balibey İlköğretim okulunda düzenlenen şiir ve söyleşi programında, eğitimci, yazar ve şair Bestami Yazgan, Balibey İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluştu. devam

 


30/01/2012 Bestami Yazgan ve Yusuf Dursun Dostluğu
sanatalemi Bestami Yazgan ve Yusuf Dursun, bana göre edebiyat dünyamızda örnek alınması gereken iki değerli şair ve yazar. İki sanatkâr, iki şair, iki nâsir ve iki gönül insanı… Yusuf Dursun geçen yıl ESKADER’den “Çocuk edebiyatı” dalında ödül almıştı. Bu yıl da Bestami Yazgan İLESAM’dan ödüle lâyık görüldü. devam


21/01/2012 Bestami Yazgan, Sultançiftliği İlköğretim Okulu`nda
golge34 Çekmeköy Sultançiftliği İlköğretim Okulu`nu ziyaret eden ve kitaplarını imzalayan ünlü Yazar Bestami Yazgan`na okul Müdürü Aliyaşar Düzcü tebriklerini iletti.
devam


23/11/2012  Yüreği geniş bir dost: Bestami Yazgan
milatgazetesi Kalbimize kor ateşler / Bastığımız dost içindir. Her cefâya boyun büküp / Sustuğumuz dost içindir.Hayatı güzelleştiren yaşanılır kılan insanlar vardır. devam
 
01/11/2012  'Pendik Okuyor' Bestami YAZGAN'ı Ağırlıyor

pendik_okuyor

Pendik Okuyor projesi kapsamında ilçedeki ilköğretim okullarında gerçekleştirilen etkinlikler, Pendikli öğrencileri eğitim çağlarında örnek alacakları yazar ve şairlerle buluşturuyor.

empty devam


Uluslararası 19.Hazar Şiir Akşamları

hazar_siir_aksamlari

19. Hazar Şiir Akşamları kapsamında Fırat Üniversitesi Kültür Merkezinde Şairimizin katılmış olduğu etkinlik


devam


Yazmak Paylaşmaktır

haberkultur

2008 yılına kadar şiirlerinden tanıdığım, Eskader’in kuruluşunda birlikte görev aldığımız, arkadaşlığından, dostluğundan şeref duyduğum, özet olarak ete kemiğe bürünmüş Bestami Yazgan...


devam


Önce İnsanım Sonra Şair...

sanatalemi

Şair ve yazar Bestami Yazgan, “Mimarların inşa ettiği saraylarda aileler, şairlerin meydana getirdiği ‘ses saraylarında’ ise bir millet oturur.” dedi.


devam


Şair ve Yazar Bestami YAZGAN'na Sorduk

ozgur_durus Okumak sizin için ne anlam ifade ediyor
devam


Altının Kıymetini Sarraf Bilir

medya2 Nidayi Sevim ağabeyimiz, Bestami Yazgan üstadımızı anlatıyor.
devam


Şairler İstanbulensis'te Buluştu

zaman İstanbul'un adından mülhem çiçeği 'İstanbulensis' bir şiir gecesinin ismi oldu. Sultanbeyli Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "Şiir Gecesi" bundan sonra İstanbulensis Şiir Gecesi olarak yapılacak.
devam


Hem Okudum Hemi de Yazdım

haberkultur İçindeki çocuğu yaşatan, çocuk yüzlü şiirler ve öyküler yazan eğitimci şair ve yazar Bestami Yazgan 3 Mayısta Maraş’ta çocuklarla ve okurlarıyla buluştu.

devam


Şairimiz Kahramanmaraş'ta

maras Türkiye Okuyor Projesi  kapsamında da eğitimci yazar şair Bestami Yazgan'la imza günü ve söyleşi programı düzenlendi.

devam


Gece Kurşun Gibi Sabah Olmuyor

kursun Bestami  YAZGAN bir gönül insanı, yaşayan bir derviş… Ümmetçi bakış açısı, tüm insanları kucaklar gibi… Heybetli duruşu,mütebbessim çehresi ile bambaşka…
devam


Usta Şaire Muhteşem Şölen

25.yilsolen Sultanahmet’te bulunan Kızlarağası Medresesi’nde 30 Nisan Cumartesi günü, Yeni Dünya Dergisi Yayın Yönetmeni ve Türkiye Yazarlar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut BIYIKLI’nın lâtif sunumuyla ve başarılı organizesiyle...
devam


Milletimiz İçin Bir Değer : Bestami Yazgan

medya2 Yaşayan şiirimizin saygıyı hak eden usta kalemi Bestami Yazgan'ı cânı gönülden kutluyorum.Şiiri yüreklerimizin ışığı oldu. Kalemi kaderimizi adım adım izledi. Yolumuzu ve yönümüzü aşka çevirdi.
devam


Her Kitap Meçhule Yazılmış Bir Mektup

yenisafak Kitap yazmanın önemli olduğunu ifade eden şair ve yazar Bestami Yazgan, 'İnsan okuduğu her kitapla yeni bir hayatın penceresini açar' dedi.
devam


Merhametli Öfke : Bestami Yazgan

sanatalemi Yaşayan şair ve yazar dostlar hakkında zaman zaman yazılar yazıyorum. Bunlara birer portre demek çok zor. Yazan:Mehmet Nuri Yardım
devam


Bestami Yazgan Çiçekleriyle Buluştu

irfan_koleji Her doğan gün, insana yeni bir yaşama sevinci verirken ,her yeni kitap da yazarıyla birlikte okuyucusunu yepyeni dünyalara taşır.

devam


Ödemişte Kitap Şenliği

medya2 Ödemiş'e bağlı Ovakent Merkez İlköğretim Okulu ve Ovakent Belediyesi işbirliği ile bu yıl ilki düzenlenecek olan 'Kitap Şenliği' Şair-Yazar Bestami Yazgan'nın katılımıyla 19 Nisan'da gerçekleştirilecek.
devam

Çocukların Şairi 60 Kitap Yayınladı

dunyabizim
Bestami Yazgan çok velüd bir yazar. Yayınladığı 60 kitap da bunun göstergesi.


devam


Çocuklara Güzel Haber

haberkultur Bestami Yazgan, Ceren’in Maceraları dizisinin üçüncü kitabı Kirazlı Şemsiye’sini alarak Bursa’ya geliyor…

devam


Şair ve Yazar Abdurrahim Karakoç Anıldı

zaman

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğünce düzenlenen ''Yaşayan Çınarlara Saygı'' etkinliğinde şair ve yazar Abdurrahim Karakoç anıldı.devam

Dostları Olcay YAZICI'yı Andı

haberkultur

Dünyaya hüzünlü bir selamla gelip, hüzünlü bir selamla veda eden kervanın yolcularındandı.devam


Yazarımız "Mutlu Çocuk Kütüphanesi" Açılışında

osmaniyebelediyesi
Osmaniye Belediyesi tarafından Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezi’nin hemen yanına ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik kurulan ‘Mutlu Çocuk Kütüphanesi’ düzenlenen bir programla açıldı.
devam


Konumuz: Şiir, Konuğumuz: Bestami YAZGAN

ihlas
16.12.2010 Perşembe günü Bahçelievler İhlas İlköğretim Okuluna konuk olan Şair Bestami YAZGAN okulumuz konferans salonunda 6. sınıf öğrencileriyle buluştu.
devam


Çocuklar değişiyor, kitaplar da değişmeli

zaman Herkes gidiyor aya çocuk kitapları yaya !

devam


Bestami Yazgan Çocukları Geliyor

haberkultur
Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan 1. sınıftan 6. sınıfa kadar Türkçe ve din kültürü ahlak bilgisi kitaplarında Yazgan’ın yirminin üzerinde eserine yer verildi.

devam

Bir Varmış Bir Yokmuş Seven Çokmuş Masalı
yenisafak Sözlü edebiyatın en güzel örneklerinden olan masallarımız bugün nerede? Masalı geriye iten, çocuk edebiyatının yeni trendleri fantastik ve bilimkurgu yoğunluklu eserler mi yoksa gerçeklik mi? devam


Şair,Yazar Bestami Yazgan Ve Yusuf Dursun İmza Günlerinde Okurlarıyla Buluştu
anadolu Büyük Ankara Festivalindeki Standımızda 07.07.2010 Çarşamba günü Şair, Yazar Bestami YAZGAN ve Yusuf DURSUN  okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladılar. devam


Acı Kıvamında
medya2 Bestami YAZGAN’IN “ACI KIVAMINDA” adlı şiirine kritik yaparken masamın üstünde duran kitap Herbert Schiller’in “Zihni Yönlendirenler” kitabıydı. devam


Sevgiye, dostluğa, güzele selam duran usta!...
haberkultur Türk diliinin sahih kaynaklarından beslenerek sağlam bir şiir dili kuran amansız kültür sevdalısıdır Bestami Yazgan. devam


Bestami YAZGAN Üstat ve Sabır Türküsü İsimli Eserleri
ustat “Bir damlası düşse deryalar taşar,
Senin sevgin bize yeter Allah’ım!
Muhabbet dalgası çağları aşar,
Senin sevgin bize yeter Allah’ım!
devam


Yer Yüzü Bir Okul
zaman Anneler habire yakınıyor. Meyve yemiyor çocuğum, sebze yemeklerine kaşık sürmüyor! Varsa yoksa hamburger, tost... Yemezler... devam


Masalları Unutturmayan Salıncak!
medya2 Hem ilginç kurgusu hem de okuru masalın içine çeken akıcı ve sürükleyici üslubu ile Masal Salıncağı’nı çocuklar kadar büyüklerin de seveceklerini umuyorum. devam


Gözden Kaçan Kitaplar
zaman Geçende bir okurumuz yakınıyordu: "Ünlü yazarların kitaplarını tanıtıyorsunuz; ama nice değerli kitap var ki, hiçbir zaman bu şansa sahip olamadan kaybolup gidiyor. devam


Bestami YAZGAN Desem
canakkale1 9 Kasım 08 Pazar günü Dost Tv  “Kitaphane” programında konuğum Sayın Bestami Yazgan hocamdı. Onu tanımlamak konusunda zorlanıyorum. İçi kocaman bir sevgiyle dolmuş ve taşmış. devam


Dr. Rıfat ARAZ, Şiir İncelemesi
cukurovauniversitesi Bestami YAZGAN’IN “Aydınlığın Savaşı” Adlı şiiri üzerine…
Dr. Rıfat ARAZ
Araştırmacı-Şair-Yazar
PDF


Güzele Selam Eden Bir Rehberdi o!
dunyabizim Arkadaşımız Mehmet Erken kendisinden etkilendiği bir öğretmenini yazdı bizler için. Biz onu öğretmenliğinden çok yazdıkları ile biliyorduk.. devam


Bestami Yazgan Ağabey
sendeyaz Doğru söyler sözünü,
Bestami Yazgan ağabey.
Temiz tutar özünü,
Bestami Yazgan ağabey.
devam


Bestami Yazgan, Özel Gençlik İlköğretim Okulunda
genclikilkogretim 1994 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “Yılın Yazarı”, 2003 yılında Çocuk Edebiyatçıları ve Yayıncıları Birliği tarafından “Yılın Şairi” seçilen Bestami Yazgan, Özel Gençlik İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileriyle buluştu. devam


Pendik Gazetesi
pendik_okuyor Pendik Belediyesinin düzenlediği “Okul-Yazar buluşmaları” programına katılan ve 2003 yılında ‘Yılın Şairi’ ödülünü alan Şair-Yazar Bestami Yazgan, şiir yazmanın kendisinde büyük bir tutku olduğunu belirterek; “Şiir yazmasaydım yüreğim patlardı” dedi. devam